Kur telpā novietot Aranet4?

Aranet4 monitoru izmanto, lai mērītu gaisa kvalitāti iekštelpās, piemēram, guļamistabā, dzīvojamā istabā, bērnistabā, darba telpā, klasē, konferenču zālē, koncertzālē, muzejā vai jebkurā citā telpā, kurā vēlaties noteikt gaisa kvalitāti.

 

Aranet4 ieteicams izmantot telpās, kur pavadāt daudz laiku. To var novietot jebkur, kur sensoru var labi redzēt, piemēram, uz galda virsmas vai pie sienas.

 

Cilvēki un dzīvnieki izelpo CO2. Ierīce īslaicīgi var uzrādīt augstāku CO2 mērījumu, ja to turat rokās un izelpojat tuvu sensoram. Savukārt, novietojot sensoru loga vai durvju tuvumā, gaisa plūsmas dēļ rādījums var būt zemāks.

 

Aranet4 nedrīkst turēt tiešos saules staros un vietās, kur ir risks sensoru apšļakstīt ar šķidrumiem, kā arī vietās ar augstu gaisa mitrumu (virs 85 %), piemēram, vannas istabā.

 

Novietojiet ierīci drošā vietā, kur tā nevar nejauši nokrist zemē, jo tā nav izturīga pret triecieniem.

Ierīce rāda, ka CO2 līmenis ir neveselīgs. Ko darīt, lai uzlabotu gaisa plūsmu?

Aranet4 monitors brīdina, kad CO2 līmenis telpā ir neveselīgs un telpā jānodrošina svaiga gaisa pieplūde. Ieteikumi, kā tūlītēji samazināt CO2 līmeni gaisā:

 

  • Atveriet logu, lai telpā ieplūst svaigs gaiss. Lai vēdināšana būtu efektīva, atveriet logus divās pretējās telpas pusēs.

 

  • Parūpējieties, lai loga priekšā neatrastos šķēršļi , piemēram, biezi aizkari, žalūzijas vai mēbeles, kas var traucēt vēdināšanu.

 

  • Atveriet logu(-s) blakus telpās un attaisiet durvis uz vismaz 10 minūtēm vai līdz CO2 līmenis kļūst optimāls (zem 1000 ppm).

 

  • Ieslēdziet gaisa ventilācijas sistēmu. Pārbaudiet, vai visas ventilācijas lūkas ir atvērtas un tajās nav nosprostojumu. Ja nepieciešams, ieplānojiet ventilācijas sistēmas apkopi vai remontu.

 

  • Ja ventilācijas sistēmā tiek izmantoti gaisa filtri, pārliecinieties, ka tie tiek mainīti atbilstoši ieteikumiem.

 

  • Ieslēdziet griestu ventilatoru, lai radītu gaisa cirkulāciju . Pārnēsājamo ventilatoru varat novietot pie atvērta loga, lai ātrāk izvēdinātu telpu.

 

  • Ja nav iespējams veikt nevienu no šiem ieteikumiem, ņemiet biežus pārtraukumus un izejiet svaigā, kad vien tas ir iespējams.

Kādi ir Aranet4 noklusējuma iestatījumi?

Aranet4 ierīce ir kalibrēta rūpnīcā un sāk darboties uzreiz pēc izņemšanas no kastītes un bateriju ievietošanas –nav nepieciešams veikt nekādus papildus uzstādījumus. Zemāk norādīti Aranet4 noklusējuma uzstādījumi:

 

1) Mērījumu intervāls 5 minūtes;
2) CO2 sensora automātiskā kalibrēšana ir izslēgta;
3) Temperatūras mērvienība Celsija grādi;
4) Bluetooth savienojamība ieslēgta;
5) Bluetooth savienojuma pārraides diapazons uzstādīts kā normāls;
6) Brīdinājuma skaņas signāls izslēgts;
7) CO2 līmeņa rādījums ir uzstādīts cilvēku režīmā;
8) Piekļuve Homey Smart Home asistentam ir ieslēgta.

 

2., 3. un 4. iestatījumu var mainīt ar slēdžu palīdzību bateriju nodalījumā ierīces aizmugurē, bet pārējos piecus uzstādījumus iespējams mainīt ar Aranet4 lietotnes palīdzību.

Vai ar Aranet4 var mērīt gaisa kvalitāti ārā?

Aranet4 ir iekštelpu gaisa kvalitātes sensors, kas īpaši izstrādāts, lai optimāli darbotos iekštelpās.

 

Ja izmantojat Aranet4 ārā, lai mērītu gaisa kvalitāti vai veiktu sensora kalibrēšanu ņemiet vērā, ka ierīce nav ūdens izturīga, kā arī to nedrīkst turēt tiešos saules staros. Tā kā sensora darbības temperatūra ir no 0°C līdz 50°C, Aranet4 nav ieteicams nest ārā salā, jo tas var neatgriezeniski sabojāt sensoru.

Kādus mērījumus veic Aranet4? Kur es varu redzēt atmosfēras spiediena mērījumu?

Aranet4 mēra četrus gaisa kvalitātes parametrus — CO2 (oglekļa dioksīda) līmeni, temperatūru, relatīvo mitrumu un atmosfēras spiedienu.

 

Pirmie trīs parametri ir redzami ierīces ekrānā. Atmosfēras spiediena mērījums ir redzams Aranet4 lietotnē.

Kāda ir CO2 mērvienība? Ko nozīmē krāsu indikatora rādījumi zem CO2 līmeņa, kas ir redzams ekrānā?

Trīs krāsu punkti parāda, kāds ir CO2 līmenis gaisā. CO2 līmenis tiek mērīts daļās no miljona (ppm jeb parts per million), tādā veidā informējot jūs, kad telpu nepieciešams vēdināt.

 

Zaļš (420–800 ppm) — Labi. Ieteicamā iekštelpu gaisa kvalitāte.

 

Dzeltens (1000 ppm) — Apmierinoši. Smadzeņu kognitīvās spējas samazinās par 15 %.

 

Sarkans (1400 ppm) — Neveselīgi. Smadzeņu kognitīvās spējas samazinās par 50%.

Kas ir NDIR sensors un kāpēc tam tiek dota priekšroka salīdzinājumā ar citiem sensoru veidiem?

Aranet4 tiek izmantots nedispersīvs infrasarkanais (NDIR) sensors, lai noteiktu CO2 līmeni gaisā. Ierīcei ir neliela gāzes kamera ar infrasarkanās gaismas avotu, kurā CO2 absorbē gaismu. Detektora optiskais filtrs filtrē gaismu, izņemot viļņa garumu, ko absorbē CO2 molekulas, tādējādi precīzi nosakot CO2 līmeni.

 

 

 

Šāda CO2 mērīšana nodrošina augstāku precizitāti nekā elektroķīmiskie sensori, jo oglekļa dioksīds tiek noteikts unikālā veidā bez traucējumiem, ko rada citas gāzes. Turklāt NDIR sensora darbības laiks ir daudz garāks, jo sensors nenolietojas un “neizdeg”, kā arī tas nav tik bieži jākalibrē.

Kāds ir paredzētais Aranet4 lietošanas ilgums?

NDIR sensors var darboties līdz 15 gadiem. Divu AA bateriju komplekta, kas tiek izmantotas ierīcē, darbības laiks ir līdz 2 gadiem 20°C grādu temperatūrā. Šāds darbības laiks paredzams gadījumā, ja Aranet4 izmanto kā neatkarīgu ierīci bez Bluetooth Low Energy (BLE) savienojuma ar Aranet4 lietotni, datu mērīšanas atjaunināšanas intervālu uzstādot uz 10 minūtēm.

Ierīcē ieliktās izlādējas dažu dienu laikā. Vai tas ir normāli?

Tā nav normāla parādība – baterijām nebūtu jāizlādējas dažu dienu laikā. Ja šāda situācija notiek ar Jūsu Aranet4, nomainiet baterijas. Ja problēma netiek atrisināta, aizpildiet veidlapu ierīces atgriešanai remontam vietnē aranet.com/rma.

Vai Aranet4 ir triecienizturīgs?

Aranet4 nav triecienizturīgs — ierīci nometot zemē vai pakļaujot spēcīgam mehāniskam triecienam, sensoru var neatgriezeniski sabojāt. Aranet4 standarta garantija neietver bojājumus, kas radušies nejaušības vai nepareizas ekspluatācijas rezultātā, piemēram, ierīces nomešanu uz zemes.

Vai Aranet4 ir ūdensizturīgs? Vai Aranet4 var izmantot, ievietojot to papildu ūdensdrošā kastē?

Aranet4 nav ūdensizturīgs. To nav ieteicams izmantot vidē ar augstu mitruma līmeni (virs 85 %). Ūdensdrošas kastes izmantošana nav ieteicama, jo tā var aizkavēt mērījumu veikšanu un ietekmēt to precizitāti.

Kā kalibrēt Aranet4? Vai es varu to izdarīt pats?

Aranet4 var kalibrēt automātiski vai manuāli, un to ikviens var veikt mājas apstākļos.

 

Automātiskās kalibrēšanas režīmā Aranet4 vismaz reizi nedēļā jāatrodas svaigā gaisā (CO2 līmenis aptuveni 420 ppm), piemēram, ārā vai telpā ar labu gaisa apmaiņu.

 

Manuālās kalibrēšanas režīmāAranet4 jānovieto svaigā gaisā (CO2 līmenis aptuveni 420 ppm), kā arī videi ir jābūt nemainīgai 30 minūšu laika posmā, kamēr notiek kalibrēšana. Tās laikā cilvēkiem jāatrodas vismaz metra attālumā no ierīces, lai izelpā esošais CO2 netraucētu kalibrēšanas procesam.

 

Lai veiktu manuālo CO2 kalibrēšanu, nomainiet slēdža pozīciju ierīces aizmugurē (aiz baterijām) no MANUAL uz AUTO un atpakaļ uz MANUAL (ieturot ne vairāk kā 1 sekundi ilgu pauzi starp katru slēdža pārslēgšanas kustību). Uz ierīces ekrāna parādīsies norāde par kalibrēšanas procesa sākšanos un norisi. Gadījumā, ja uz ekrāna parādās paziņojums, ka kalibrēšana nav izdevusies, pārliecinieties par apkārtējās vides atbilstību prasībām un atkārtojiet procesu vēlreiz no sākuma.

 

Manuālo kalibrēšanu var veikt, arī izmantojot Aranet4 lietotni. Instrukcijas par manuālo kalibrēšanu lietotnē skatīties Aranet4 kalibrēšanas pamācībā.

Pilnīgi jauns, tikko no iepakojuma izņemts Aranet4 rāda mazāk par 400 ppm. Vai tas ir pareizi? Ko es varu darīt?

Aranet4 ir kalibrēts rūpnīcā Jūs varat veikt manuālu CO2 kalibrēšanu, ja sensora uzrādītie mērījumi šķiet neprecīzi. Papildus informācijai skatīt atbildi uz jautājumu “Kā es varu kalibrēt savu Aranet4?”

Ar kādām viedierīcēm ir saderīgs Aranet4?

Aranet4 ir saderīgs ar vairumu mobilo ierīču.

 

Lai lejupielādētu Aranet4 lietotni, jūsu viedtālruņa operētājsistēmai ir jābūt vai nu Android 6.0 vai jaunākai (Android tālruņiem) vai iOS 11.00 vai jaunākai (iPhone tālruņiem).

Kur es varu lejupielādēt Aranet4 lietotni?

Aranet4 lietotne iPhone tālruņiem ir pieejama App Store un Android tālruņiem Google Play.

Palaižot Aranet4 lietotni pēc instalēšanas Android tālruņos, tā lūdz atļaut piekļuvi ierīces atrašanās vietai. Vai tas tiešām ir vajadzīgs?

Piekļuve ierīces atrašanās vietas informācijai ir vispārīga Android operētājsistēmas izstrādātāju prasība Bluetooth Low Energy lietotnēm, lai tās pareizi darbotos. Papildus informācija

Vai Aranet4 var piekļūt attālināti, izmantojot internetu?

Diemžēl Aranet4 HOME šāda funkcija pašlaik nav iespējama. Jūs varat savienot Aranet4 PRO ar Aranet PRO bāzes staciju un attālināti redzēt Aranet4 mērījumus Aranet PRO bāzes stacijā. Uzzināt vairāk

Vai es varu manuāli atjaunināt Aranet4 mērījumu datus, izmantojot lietotni?

Pašreizējā lietotnes versijā nav iespējams manuāli atjaunināt datus. Aranet komanda strādā pie šādas iespējas iekļaušanas nākamajās lietotnes versijās. Lai uzreiz atjauninātu datus, restartējiet lietotni vai savu tālruni.

Vai es varu savienot savu viedtālruni ar vairākām Aranet4 ierīcēm? Kāds ir maksimālais Aranet4 ierīču skaits, ko var savienot ar vienu viedierīci?

Jā, jūs varat savienot vairākas Aranet4 ierīces ar savu tālruni / Aranet4 lietotni. Ar vienu viedierīci var savienot neierobežotu skaitu Aranet4 ierīču, piemēram, ja vēlaties, lai Aranet4 gaisa kvalitātes sensori atrastos vairākās jūsu mājas istabās.

Kāpēc Aranet4 ierīces un lietotnes savienošana caur Bluetooth prasa tik ilgu laiku? Kāpēc nesaņemu PIN pieprasījumu savā tālrunī?

Bluetooth savienošana parasti aizņem 10-15 sekundes. Ja tas prasa vairāk nekā 60 sekundes vai ierīces ekrānā parādās kļūdas paziņojums, savienošanas procesā, visticamāk, radusies kļūda.

 

Restartējiet tālruni, atveriet lietotni vēlreiz un atkārtojiet savienošanas procesu. Skatīt video: Kā Aranet4 savienot ar mobilo lietotni.

Katru reizi, kad atveru Aranet4 lietotni, man tiek prasīts ievadīt PIN. Ko es varu darīt?

Ja atverot lietotni, Aranet4 katru reizi pieprasa PIN, tā, visticamāk, ir savienošanās problēmako izraisa tālruņa Bluetooth kešatmiņas problēma. Tas mēdz notikt ar Samsung S8 viedtālruņiem. Jūs varat veikt sekojošās darbības:

 

1. Iztīriet tālruņa Bluetooth kešatmiņu atbilstoši viedierīces ražotāja norādījumiem.

 

2. Atveriet Aranet4 lietotni un ievadiet pieprasīto PIN. Jauniem PIN pieprasījumiem vairs nevajadzētu parādīties.

Aranet4 lietotnes rādījumi neatjauninās atbilstoši ierīces datiem– lietotnes mērījumi vairāk nekā 30 minūtes rādās pelēkā krāsā. Ko es varu darīt?

Šī problēma rodas, kad Aranet4 lietotne pārtrauc saņemt jaunus mērījumu datus no Aranet4 ierīces. Restartējiet lietotni, lai atrisinātu šo problēmu.

Aranet4 ekrānā ir redzams kļūdas paziņojums. Ko tas nozīmē?

Ierīces ekrānā var parādīties trīs veidu kļūdas paziņojumi.

 

 

Kļūdas kods: 0x8001 – 0x8005
Cēlonis: CO2 sensors ir bojāts.
Risinājums: aizpildiet RMA veidlapu»

 

 

Kļūdas kods: 0x8106, 0x800E – 0xFFFE
Cēlonis: CO2 sensora disfunkcija vai CO2 mērījums neatbilst paredzētajam diapazonam šādu iemeslu dēļ:

– Ierīces tuvumā ir pārāk liela CO2 koncentrācija;
– Ierīces tuvumā ir pārāk daudz mitruma;
– Nepareiza CO2 sensora kalibrācija;
– Bojāts CO2 sensors.

Risinājums:
1. Ļaujiet Aranet4 pilnībā nožūt.
2. Manuāli kalibrējiet CO2 sensoru vēlreiz.
3. Ja problēma netiek atrisināta, aizpildiet RMA veidlapu»

 

 

Kļūdas kods: 0–9999 ppm
Cēlonis:
CO2 sensors nav pareizi noregulēts vai ir bojāts.
Risinājums:
1. Manuāli kalibrējiet CO2 sensoru vēlreiz.
2. Ja problēma netiek atrisināta, aizpildiet RMA veidlapu»

Magnetic Latvia eksporta un inovācijas balva 2019
© 2019, A/S SAF tehnika. Ražots Latvijā.
Aranet nodrošina inovatīvus lietu interneta (IoT) risinājumus visdažādākajām nozarēm, padarot vides monitoringu vienkāršu un efektīvu. Aranet zīmola produkciju ražo uzņēmums A/S SAF tehnika.
Magnetic Latvia Export and innovation award 2019 – innovative product
Magnetic Latvia eksporta un inovācijas balva 2019
Aranet4 HOME nopērkams arī
aranet_logo_cropped
Aranet nodrošina inovatīvus lietu interneta (IoT) risinājumus visdažādākajām nozarēm, padarot vides monitoringu vienkāršu un efektīvu. Aranet zīmola produkciju ražo uzņēmums A/S SAF tehnika.
© 2019, A/S SAF tehnika. Ražots Latvijā.